Vairuotojo pergalė Teisme

Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga savo nariui padėjo iš darbdavio prisiteisti 10 300Eur

Teismas nusprendė, kad viena didžiausių tarptautinių krovinių pervežimo įmonė Lietuvoje turės sumokėti vairuotojui 10 300Eur. Šią sumą sudaro nesumokėti dienpinigiai ir netesybos. Darbuotoją darbo ginčuose ir Teisme atstovavo Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga.

Įmonė kiekvieną mėnesį išmokėdama atlyginimą, visuomet likdavo skolinga tam, kad darbuotojas galimai po kadencijos sugrįžtų. Taip pat įmonės avanso apyskaitos patvirtina, kad dienpinigiai niekada nebuvo mokami avansu, nors Darbo sutartyje buvo nurodyta, kad vykstant į komandiruotę bus mokamas ne mažesnis kaip 50 procentų už komandiruotę apskaičiuotų dienpinigių avansas. Įmonė kolektyvinės sutarties neturėjo.

Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad komandiruotės dieną, vykstant į kelias valstybes už tą komandiruotės dieną mokamas dienpinigių, apskaičiuotų pagal toms valstybėms nustatytus dydžius, vidurkis. Jeigu kolektyvinėje ar darbo sutartyje ir (arba) valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos vidaus teisės aktuose nenustatyta kitaip, ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną iki komandiruotės pradžios darbuotojui privalo būti išmokėtas ne mažesnis kaip 50 procentų už komandiruotę apskaičiuotų dienpinigių avansas. Komandiruotam darbuotojui grįžus iš komandiruotės, dienpinigiai perskaičiuojami ir neišmokėta dienpinigių dalis išmokama ne vėliau kaip darbo užmokesčio mokėjimo dieną.

Jums neišmokėjo atlyginimo ar dienpinigių, patiriate darbe psichologinį smurtą, manote, kad atleido neteisėtai – kreipkitės į profesinę sąjungą. Jeigu dar nesate profsąjungos narys – tapkite juo ir teisėtai apginkite savo teises.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas