Bendradarbiavimas su VDI Kauno skyriumi įsibėgėja

Norint rasti teisybę dažnai tenka pajudinti tai, kas nepajudinama arba veikti tai, kas iki šiol atrodė neįveikiama. Šiandien kovai su nesąžiningais darbdaviais pečius surėmė Lietuvos profesinių sąjungų Aljanso atstovai (LPSA) ir Valstybinės darbo inspekcijos (VDI), Kauno skyriaus vedėjas, Vyriausiasis inspektorius Adas Baliukevičius.

,,Nelegalus ir nedeklaruotas darbas, apgavystės bei darbuotojų išnaudojimas transporto sektoriuje jau pasiekė lubas, mus jau vadina prekybos žmonėmis valstybe. Nejaugi neįmanoma pažaboti šio sektoriaus, kuris nesiskaito su darbuotojais, valstybinėmis institucijomis ir dar augina valstybės šešėlį?“ – iškėlė klausimą LPSA vadovas Audrius Cuzanauskas. Jis teigė, kad į Lietuvos vežėjų profesinę sąjungą kreipiasi vis daugiau nukentėjusių tolimųjų reisų vairuotojų.

,,Teismai priima sprendimus Kauno apsk. įmonių nenaudai. Kauno skyriaus Darbo ginčų komisijos nespėja spręsti darbo ginčų, kurių sprendimai irgi verti diskusijų. Iš šio sektoriaus darbdavių girdėti tik siūlymai, kad reikia didinti kvotas ir supaprastinti darbuotojų iš trečiųjų šalių įvežimą. Bet jie pamiršo, kad jų milijonus uždirba žmonės ir jeigu darbdavių požiūris nesikeis, greitai nebus kam dirbti, o darbo migrantai šios žaizdos neužgydys. Jie irgi kalba, nebijo liudyti nes pasitiki profsąjunga – tvirtino LPSA atstovė Oksana Šukaitienė.

Inspektorius A. Baliukevičius pritaria, kad situacija transporto sektoriuje tikrai problematiška ir kad ją būtina taisyti. ,,Kai į VDI ateina 15 vairuotojų iš tos pačios įmonės rašyti skundus, tai jau nenormalu“- dalinasi VDI atstovas. Jis taip pat siūlo taisyti teisminę bazę ir stipriai didinti įmonėms baudas, kad daryti nusižengimus joms paprasčiausiai neapsimokėtų.

Kauno skyriaus VDI ir LPSA atstovai susitarė glaudžiai bendradarbiauti. ,, Nuo šiol veiksime kitaip, o kartu dirbti bus paprasčiau ir produktyviau“ – vieningai nusprendė pašnekovai.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas