Lietuvoje paminėta ,,Europos transporto darbuotojų federacijos kovos su vairuotojų nuovargiu” diena

Birželio 21-oji – Europos transporto darbuotojų federacijos kovos su vairuotojų nuovargiu diena. Ta proga Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga kartu su ETF (Europos transporto federacija) ir Seimo nariu Tomu Tomilinu suorganizavo spaudos konferenciją. Konferencijoje nuotoliu dalyvavo Europos transporto darbuotojų federacijos generalinė sekretorė Livia Spera ir Europos transporto darbuotojų federacijos sausumos transporto vadovė Cristina Tilling.

Spaudos konferencijos įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=YUl8K4H6bx0

„Praeitoje kadencijoje teikėme daug teisės aktų pakeitimų, kurie gerino vadinamųjų „fūrų vergų“ situaciją. Buvo daug gąsdinimų, kad verslas išsikels į Lenkiją, bet paskutiniai duomenys rodo, kad verslas grįžta į Lietuvą, nes lenkai daro tą patį, ką darėme mes“ – sako Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūno pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Europos transporto darbuotojų federacija 2023-uosius paskelbė kaupiamojo nuovargio metais. Lietuvos transporto sektoriaus darbuotojai, ypač tolimųjų reisų vairuotojai, itin dažnai susiduria su darbo laiko apskaitos pažeidimais ir dėl jų atsirandančiu kaupiamuoju nuovargiu bei jo padariniais. Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos duomenimis, darbdaviai, grasindami skirti baudas, nesumokėti darbo užmokesčio, primygtinai reikalauja ir spaudžia darbuotojus fiksuoti kelis kartus trumpesnę darbo trukmę nei dirbama realiai.

Dabartinė darbo laiko apskaitos tvarka, kai remiamasi darbdavio nurodymais, o ne realiai dirbtu laiku, yra itin žalinga ne tik darbuotojams, kurie netenka dalies darbo užmokesčio, dažniau ir sunkiau serga įvairiomis ligomis, bet ir valstybei, kuri praranda dalį surenkamų mokesčių. Dėl transporto sektoriaus darbuotojų ilgalaikio nuovargio taip pat itin didėja eismo įvykių rizika.

Daugiau informacijos apie ETF vairuotojų nuovargio tyrimą galima rasti čia: https://www.etf-europe.org/activity/bus-and-coach-road/

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas