Birželio 21-oji – Europos transporto darbuotojų federacijos (ETF) kovos su vairuotojų nuovargiu, diena

Šiandien ETF paskelbė apie pačią pirmąją kovos su vairuotojų nuovargiu dieną Europoje. ETF ir jos narių kelių transporto sektoriuje tikslas atkreipti dėmesį į tai, kokia svarbi vairuotojų nuovargio problema kelių transporto sektoriuje.

Birželio 21-oji yra ilgiausia metų diena, tačiau profesionaliems vairuotojams kiekviena diena yra ilgiausia!

Siekdama didesnio visuomenės informuotumo visais šiais klausimais, visą savaitę (2023 m. birželio 19–25 d.) ETF ir jos nariai kelių transporto sektoriuje organizuos daugybę akcijų visoje Europoje. Jose bus garsiai ir atvirai raginama imtis neatidėliotinų priemonių, kuriomis būtų keliami standartai ir užtikrinamas padorus darbas kelių transporto sektoriuje.

Atsižvelgiant į nuolatinį profesionalių vairuotojų trūkumą Europoje, vairuotojų nuovargio problema tapo dar labiau aktuali. 2021 metų ETF tyrimo rezultatai: https://www.etf-europe.org/resource/driverfatigue/

rodo, kad lėtinis profesionalių vairuotojų nuovargis Europoje yra įprastas reiškinys: 60 % sunkvežimių vairuotojų ir 66 % vietinio ir tolimojo susisiekimo autobusų vairuotojų (iš beveik 2 900) pranešė apie tai, kad privalo vairuoti nuolatos jausdami nuovargį. Remiantis to paties tyrimo rezultatais, pagrindinės vairuotojų nuovargio priežastys yra prastos darbo sąlygos, t. y. ilgos darbo valandos, nereguliarus ir ilgas darbo grafikas, prastos poilsio sąlygos ir poilsio bei pertraukų trūkumas.

Organizuodama būsimas akcijas kelių transporto srityje, ETF nori pasiųsti aiškią žinutę, kad vienintelis būdas spręsti vairuotojų nuovargio, kurį visų pirma kelia prastos darbo sąlygos, problemą yra užtikrinti, kad vairuotojai dirbtų geromis sąlygomis, gautų sąžiningą atlyginimą ir būtų apsaugoti, taikant sąžiningas taisykles. Be to, geresnės vairuotojų darbo sąlygos yra svarbios, siekiant išsaugoti esamus vairuotojus ir pritraukti naujų šios profesijos atstovų, suteikiant tiesioginės naudos profesionalių vairuotojų gerovei ir, apskritai, saugumui keliuose.

Daugiau informacijos apie ETF vairuotojų nuovargio tyrimą galima rasti čia: https://www.etf-europe.org/activity/bus-and-coach-road/

Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga yra aktyvi ETF narė ir gina visų, dirbančių Lietuvos įmonėse vairuotojų teises.

2023 m. birželio 19 d., Briuselis

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas