Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos nariai laimėjo bylą prieš ,,IKEA“ krovinius pervežančią įmonę

Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos (LVPS) nariai laimėjo bylą Belgijoje prieš buvusio Lietuvos susisiekimo ministro Arijaus Briugės įmonę UAB ,,Arijus”. Teismas įmonės vadovui skyrė lygtinę šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Jis taip pat turės atlyginti nurodytiems vairuotojams siekiančią dešimtis tūkstančių žalą.2020 m. LVPS buvo nuvykusi į Kyivą bei Charkivą konsultuoti vairuotojų. Susitikimo metu paaiškėjo, kad įmonės darbuotojai Belgijos prokuratūra konfiskavo šios įmonės keliolika sunkvežimių. Nuo 2020 m. vyko ikiteisminis tyrimas. Iškviestas į Teismo posėdį buvęs viceministras teigė, kad su darbuotojais elgėsi tinkamai.

LPSA vadovas Audrius Cuzanauskas

Įmonė,, Arijus“ į Belgiją buvo atvežusi 38 vairuotojus, kurie šioje šalyje vilkikais turėjo vežti krovinius. Nesvarbu, kad jie dirbo Belgijoje, užmokestį gavo lyg dirbtų Lietuvoje. Dauguma vairuotojų buvo ne lietuviai, o atvykę iš ne Europos sąjungos šalių. Įmonė jiems buvo suteikusi leidimus gyventi Lietuvoje, o priregistruoti jie buvo Lietuvos viešbutyje ,,IBIS“.Komandiruoti vairuotojai gyveno vilkikų kabinose nuo 5 iki 12 savaičių labai prastomis sąlygomis: be vandens, naudodamiesi mobiliu tualetu. Prausdavosi jie po atviru dangumi, naudodami vandenį iš butelio. Maistą gamindavosi vilkike. Darbuotojams buvo uždrausta palikti transporto priemonę. Jie nesilaikė vairavimo ir poilsio režimo, taip rizikuodami savo ir kitų saugumu.

Ieškant teisybės, laukti vertėjo. Pagaliau įsigalėjo teisingumas. Profsąjunga dės visas pastangas, kad nariai gautų jiems priteistas sumas.

P.S. UAB ,,Arijus“ vairuotojai gabeno krovinius, kurie priklausė tokioms kompanijoms kaip ,,IKEA“, ,,SAMSKIP“, ,,ECS“, ,,P&O FERRYMASTERS“. Įdomu, ar aukščiausių standartų siekianti įmonė IKEA suvokia su kokio lygio įmonėmis dirba?

Daugiau apie įvykių užuomagas: https://www.delfi.lt/verslas/transportas/belgijoje-konfiskuotu-vilkiku-vairuotojai-grizo-i-lietuva-pasidalijo-vaizdais-is-ivykio-vietos.d?id=83668293&fbclid=IwAR2SSfCrjw4JKEUu5edCMQAJCIvhoSoTaBEUgnN27LqvilLMGymRkiH9VBQ

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas