Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų Forumui 20 metų

Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų Forumui 20 metų. Nuoširdžiai sveikiname jos pirmininką Bronių Bučelį.

Šia proga šiandien Seime buvo suorganizuota spaudos konferencija, kurios metu forumo atstovai: Lietuvos profesinių sąjungų Aljanso pirmininkas Audrius Cuzanauskas, Lietuvos Jūrininkų sąjungos pirmininkas Aleksandras Kaupas, Seimo narys Lukas Savickas bei forumo pirmininkas Bronius Bučelis pristatė profsąjungų veiklas, dalinosi problemomis, su kuriomis susiduria.

Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga (LVPS) įsikūrė 2005 metais. Tais pačiais metais LVPS Taryba nusprendė įstoti į Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų forumą. Šį sprendimą lėmė dideli tikslai profesinių sąjungų stiprinimui, švietimui, plėtrai. Didžiausias Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų forumo siekis – gerinti socialinį dialogą Lietuvos transporto sektoriuje. Šis sektorius pasižymi išskirtine socialine problematika ir ypatingai didele verslo plėtra.

Forumas ne kartą inicijavo derybas su darbdavių atstovais dėl šakinės kolektyvinės sutarties. Įsimintiniausios derybos buvo 2019 metais, kai konferencijos dalyviai, neatsižvelgdami į darbuotojų interesus, vedami ambicijų, imitavo šakinės kolektyvinės sutarties pasirašymą, kuri vėliau nebuvo nei išplėsta Respublikiniu mastu, nei po metų pratęsta.Gindamas tarptautinio transporto vairuotojų interesus Forumo pirmininkas Bronius Bučelis su jam pritariančiais derybų atstovais, iš karto po derybų nutraukimo, surengė BNS spaudos konferenciją. Jis informavo visuomenę apie bandymus sužlugdyti svarbias kolektyvines derybas. B. Bučelis pranešė, kad Forumas pasitraukia iš derybų ir šakinės kolektyvinės sutarties nepasirašys, nes ji blogina vairuotojų darbo ir socialines sąlygas.

Pastarieji septyni metai yra didelių iššūkių laikotarpis ne tik Lietuvos transporto sektoriui. Dėl atsainaus Lietuvos vyriausybės dėmesio darbo migrantų srautai stipriai auga. Pigios darbo jėgos invazija silpnina profesinių sąjungų derybines galias ir neigiamai veikia dirbančiųjų darbo sąlygas bei socialinį gyvenimą. Transporto sektorius reikalauja po 30 000 leidimų kasmet įsivežti naujų vairuotojų iš ne Europos Sąjungos šalių. Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga kartu su Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų forumu ir toliau darys viską, kad mūsų valstybės transporto sektoriuje dirbančiųjų ekonominė padėtis ir socialinis gyvenimas tik gerėtų.

Vaizdo įrašo ištrauka iš vasario 2 d. spaudos konferencijos Seime.Visą konferencijos įrašą galite žiūrėti: https://www.youtube.com/watch?v=mWLQwZlBzdo&t=296s#Lietuvostransportodarbuotojųprofesiniųsąjungųforumas

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas