Žiūrėkite, ką pasirašote!

Ne visi dirbantieji išmano darbo kodeksą, ne visi žino kas yra kasos orderiai. Dauguma net neskaito, ką pasirašo darbe. O ypatingai to nedaro darbo migrantai, atvykę iš kitų šalių. O  darbdaviai pasinaudodami darbuotojų neišmanymu, jais manipuliuoja ir apgaudinėja. Štai dar viena schema, kaip kai kurie darbdaviai ,,išplauna“ net ir labai dideles pinigines sumas.

Darbdavys perveda darbuotojui į sąskaitą 2000 Eur ir paruošęs kasos orderį tokiai pačiai sumai duoda jam pasirašyti sakydamas, kad ,,čia reikia pasirašyti, nes jam pervesta į sąskaitą 2000 Eur“. Darbuotojas nedvejodamas pasirašo, nes darbdavys ar jo atstovas taip liepia.

Taip darbuotojas tampa grubios apgavystės auka. Už tai, kad pinigai pervedami į sąskaitą – pasirašyti nereikia. Jeigu darbdavys duoda pasirašyti kasos orderį, reiškia, jis turi visą dokumente sumą darbuotojui išmokėti grynais.

Šiuo atveju tuos 2000 Eur darbdavys apskaito kaip išmokėtus darbuotojui. Ir darbuotojas negali įrodyti kad negavo 4000 Eur (2000 Eur į sąskaitą ir 2000 Eur grynais)., nors parašas ant kasos orderio yra jo.

Būkite budrūs! Žiūrėkite, ką pasirašote. Jei abejojate – nepasirašinėkite, o klauskite kaip elgtis Jus atstovaujančios profsąjungos.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas