Transporto įmonių sukčiavimai nesiliauja

Transporto sektoriaus darbuotojų skundai nesiliauja. Į Lietuvos vežėjų profesinę sąjungą kreipėsi darbo migrantas, kuris skundėsi, kad darbdavys nesilaiko ŽODINIO susitarimo atlyginimą mokėti už NUVAŽIUOTĄ KILOMETRAŽĄ. Primename, kad toks apmokėjimas EU yra neteisėtas jau 14 metų.

Vairuotojas pasakoja, kad Druskininkų įmonėje dirbo metus laiko. Įmonė Darbo ginčų komisijai pateikė dokumentus, kuriuose nurodoma, kad per metus jam buvo išmokėta grynais (kasos išlaidų orderiais) 17 980 Eur. Vairuotojas teigia, kad grynais pinigais algos niekada negavo.

Įmonės dokumentuose taip pat nurodyta, kad tolimųjų reisų vairuotojas dirbo 8 VAL PER DIENĄ. Taip įmonė sukčiauja, nenurodydama viso darbo laiko. Tai rodo apie neteisingą apskaitą, dėl ko vairuotojas prarado dalį atlyginimo. Paprastai tolimųjų reisų vairtuojai dirba iki 15 val. per parą ar net švenčių dienomis. To dokumentuose nėra nurodyta.

Šiandien sužinojome, kad Seimui siūloma dar beveik dvejus metus – iki 2024 metų – leisti darbo užmokestį darbuotojams mokėti grynaisiais, kai nuo šių metų pradžios mokėti algas grynaisiais draudžiama. Tokią Darbo kodekso pataisą siūlo Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Mūsų profsąjunga ėjo ilgą kelią, kad būtų priimti šie pokyčiai. Įstatymo pataisoms pritarė ne tik Seimas, bet ir Lietuvos bankas, Vyriausybė, Valstybinė mokesčių inspekcija, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba ir Valstybinė darbo inspekcija.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas