Profsąjunga padėjo laimėti darbo ginčą vairuotojo naudai – priteista daugiau nei 11 000 Eur

Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga, atstovaudama savo narį, dirbusį Klaipėdos transporto įmonėje, kreipėsi į Darbo ginčų komisiją su prašymų iš įmonės priteisti darbuotojui darbo užmokestį ir dienpinigius, kurie siekė 7397,62 Eur, bei netesybas.

Kaip mėgstama daryti ir daugelyje kitų įmonių, vairuotojo darbo sutartyje lietuvių kalba turinys nuo rusų kalbos varianto skyrėsi. Sutartyje lietuvių kalba nurodyta, kad darbuotojas sutinka, o įmonė įsipareigoja mokėti ne mažesnius nei 50 proc. dienpinigius, kai jis dirbs Vokietijoje. Sutartyje rusų kalba apie dienpinigių mažinimą neparašyta nieko. Kadangi darbuotojas ne lietuvis, jis nesuprasdamas lietuvių kalbos pasirašė abi sutartis. Todėl Darbo ginčų komisijos IDGK) sprendimu, vairuotojui buvo priteista 100 proc. dienpinigių norma, t.y. 62 Eur dienai, nes sutartyje rusų kalba apie dienpinigių mažinimą nebuvo rašoma.

Iš įmonės DGK priteisė išieškoti 7397,62 Eur darbo užmokesčio ir dienpinigių. Taip pat priteistos ir netesybos, kurių suma siekia 3853,80 Eur už 4 mėnesius. (Visos sumos nurodytos – atskaičius mokesčius).

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas