Prisiteisti iš vairuotojo permokėtų 11 tūkst. eurų? Jau įžūlumui ribų nebeliko

Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga (LVPS) nuolat kreipiasi į LR Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją dėl darbo įstatymų pažeidimų. Šių metų, vasario mėnesį LVPS kreipėsi dėl UAB „Baltusa“ galimų darbo įstatymų pažeidimų.

VDI Vilniaus skyriaus vyr. darbo inspektorė atliko patikrinimą UAB ,,Baltusa“. Atliekant patikrinimą nustatyta, kad su buvusiu įmonės darbuotoju buvo sudaryta neterminuota darbo sutartis dirbti tarptautinio krovinių vežimo vairuotoju, mokant nuo 2020-01-01 – 1100.00 Eur darbo užmokestį.

Patikrinimo metu nustatyta, kad įmonėje dirbantiems darbuotojams darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose įrašyti neteisingi duomenys apie vairuotojų dirbtą darbo laiką pagal nuskaitytus tachografų asmeninių kortelių duomenis, t.y. nežymimas faktiškai dirbtas laikas, naktį dirbtas laikas. Pateiktuose darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose žymima, kad vairuotojas dirba nuo pirmadienio iki penktadienio 8 val. arba nemokamos atostogos (pvz. vairuotojas nuo 2020-09-01 iki 2020-09-19, nuo 2020-10-01 iki 2020-2020-10-25 dirbo, tačiau darbo laiko apskaitos žiniaraštyje pažymėtos nemokamas atostogos. Taip nebuvo žymimas darbo laiką dirbtas naktį.

Taip pat patikrinimo metu nustatyta, kad įmonė neužtikrina, kad būtų suteikiamas būstas vairuotojams būnantiems komandiruotėje užsienyje, jų ilgiau nei 45 valandas trunkančiu kassavaitinio poilsio laikotarpiu. Taip pat neorganizuoja vairuotojų darbą taip, kad vairuotojas sugrįžtų per kiekvieną keturių iš eilės einančių savaičių laikotarpių į savo gyvenamąją vietą arba įmonės veiklos centrą. Vairuotojas būdamas komandiruotėje laikotarpyje nuo 2020- 08-21 iki 2020-10-24 negrįžo nei namo, nei į įmonės veiklos centrą , jam nebuvo suteiktas būstas tuo metu, kada darbuotojai buvo komandiruotėje, tuo pažeidžiant LR Vyriausybės nutarimą.

Nepaisant šių pažeidimų UAB ,,Baltusa“ kreipėsi Į DGK dėl 11 tūkst. eurų permokos šiam darbuotojui. Įmonė bandys prisiteisti iš vairuotojo jų manymu permokėtą sumą.

Dėl darbo įstatymų pažeidimų įmonėse į LVPS kasdien kreipiasi Lietuvos ir užsienio piliečiai dirbantys transporto sektoriuje. Visi besikreipiančiųjų skundai panašūs, bet yra ir tokių kurie ypač stebina darbdavių drąsa pažeidinėti įstatymus.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas