Moteris moderniai vergovei sako – ,,NE“!

Moderni vergovė Lietuvoje toliau klesti. UAB ,,Kamida” apgavo daugiavaikę motiną iš Baltarusijos, kuri atvyko čia dirbti tolimųjų reisų vairuotoja. Pradirbusi 7 savaites moteris ne tik negavo algos, bet dar ir liko skolinga.

Grįžusi iš komandiruotės ir atidavusi ataskaitas, vairuotoja sužinojo, kad ji įmonei skolinga 3500 Eur. Dokumentų įrodančių skolą, įmonė nepateikė. UAB ,,Kamida“ vadovas sako, kad per dvi savaites darbuotoja sukėlė 3 eismo įvykius, kurie pridarė žalos įmonei, o draudimas ne viską padengė. Moteris teigia, kad to nebuvo.

Moteris skundėsi, kad darbdavys paėmė vairuotojo kortelę ir 95 kodo dokumentą. Kai ji atvyko pasiimti dokumentų, darbdavys jų negrąžino. Dokumentus ji atgavo tik su profesinės sąjungos ir policijos atstovų pagalba. Darbdavys pažadėjo atlyginimą pervesti. Pernai dėl darbo užmokesčio nemokėjimo ši įmonė buvo pakliuvusi 3 kartus.

Problematika UAB ,,Kamida“ perduota Valstybinei darbo inspekcijai. Įmonė bus tikrinama.

Joks juridinis asmuo neturi teisės nusavinti darbuotojo asmens dokumentų ir laikyti darbovietėje. Deja, taip darbdaviai manipuliuoja darbo migrantais, nes žino jog neturintis dokumentų jis negalės įsidarbinti kitoje įmonėje. Atvykėliais manipuliuoti lengva, nes jie nežino Lietuvos įstatymų, nemoka lietuvių kalbos, todėl dažnai pasirašo dokumentus jų nesuprasdami.

Tokios situacijos transporto įmonėse dažnos. Kai darbuotojas nori keisti darbą, darbdavys dažnai daro viską, kad jam tai būtų kuo sudėtingiau padaryti. Paimti dokumentus ir laikyti kaip įkaitą – tai vienas iš modernios vergovės pavyzdžių.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas