Lietuvos profesinių sąjungų Aljansas – liudininkai UAB ,,Vlantana Norge“ byloje

„Vlantana Norge“ vadovai vis dar mina kelius Norvegijos Teismuose. 52 darbuotojai bendrovę kaltina liepus pasirašyti atleidimo sutartis be datų, spaudus klastoti darbo laiko apskaitos žiniaraščius ir reikalauja 1,5 mln. eurų nesumokėtų atlyginimų. Atsižvelgus į atliktų darbų apimtis ir įdirbį ginant tolimųjų reisų vairuotojų teisėtus interesus Lietuvos profesinių sąjungų Aljansas vienintelė organizacija iš Lietuvos, kuri buvo pakviesta liudyti šioje byloje. Vakar buvo apklaustas LPSA atstovas.

Į žiniasklaidos akiratį Norvegijoje veikusi ir apie 200 darbuotojų turėjusi lietuviško kapitalo įmonė „Vlantana Norge“ pateko dar 2019 m. rudenį. Tada du įmonės darbuotojai kaltino darbdavį dėl neteisėto atleidimo iš darbo, klastotų darbo laiko apskaitos žiniaraščių ir kitų pažeidimų. Tą kartą įmonė su prieš ją stojusiais darbuotojais pasirašė taikos sutartį ir sumokėjo jiems 209 tūkst. eurų kompensaciją.

Darbuotojai kaltina įmonę „Vlantana Norge“ ir jos generalinį direktorių V. Stončių jaunesnįjį grubiai išnaudojus ir ilgą laiką sistemingai pažeidinėjus pagrindines darbuotojų teises. Darbuotojų advokatė tvirtina, kad darbuotojai buvo spaudžiami ir jais buvo manipuliuojama. Vairuotojai tvirtina, kad jie buvo verčiami pasirašyti savo atleidimo iš darbo dokumentus, kuriuose nebuvo nurodyta data. Prašymai buvo parengti norvegų kalba, jos darbuotojai nemokėjo. ,,Darbo laiko apskaitos žiniaraščiai buvo klastojami. Vairuotojai pildė vienus savo ranka, o įmonės administracija sudarė kitus, kurie rodė neteisingą darbo laiką ir mažesnes darbo valandas. Dėl to darbuotojai gavo mažesnius atlyginimus“ – pasakoja advokatė L. Kliukaitė Smorr.

Lietuvos profesinių sąjungų Aljansas kartu su Lietuvos vežėjų profesine sąjunga ne kartą viešai kalbėjo apie itin prastas tolimųjų reisų vairuotojų darbo sąlygas, manipuliacijas vairuotojais, kitus pažeidimus, kuriuos verčia daryti darbdavys, vienas iš jų – nefiksuoti pilno darbo laiko.

Norvegijos ir Vokietijos organizacijos domisi Lietuvos profesinių sąjungų Aljanso veikla. Jiems įdomu kaip mūsų profsąjungos veikia, kokias problemas sprendžia, lygina situaciją savo šalyse. Ypatingai didelio dėmesio paskutiniu metu susilaikė transporto sektorius, kuriame yra didžiausias šešėlis. Norvegijoje apie tai jau kalbama garsiai, kartu su valdžia sprendžiama problematika.

Kyla klausimas kada mūsų transporto sektoriaus grubius pažeidimus pradės spręsti Lietuvos vyriausybė.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas