Kas tikrieji situacijos kaltininkai?

Lietuvos vežėjai kalba apie kritinę situaciją. Sako, kad jiems masiškai trūksta vairuotojų, o jei situacija nesikeis, galimi sutrikimai logistikos grandinėje.

Mūsų profsąjungai vairuotojai skundžiasi sunkiomis darbo sąlygomis, mažais atlyginimais, mobingu bei darbdavių manipuliacijomis. Transporto sektoriaus įmonės pirmauja pagal kylančių darbo ginčų skaičių. Darbuotojų kaita šiame sektoriuje irgi pati didžiausia.

Taip, dabar vyksta socialinis dialogas tarp profsąjungų ir darbdavių. Jame dalyvauja ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Dialogas ganėtinai vangus, darbdaviai nenori girdėti profsąjungų reikalavimų. Mes tikimės aktyvesnio ir ministerijos dalyvavimo.

Apie esamas problemas mūsų profsąjunga ir Lietuvos Profesinių Sąjungų Aljansas kalba jau seniai. Džiaugiamės, kad buvome išgirsti ir yra priimtas sprendimas, kad nuo naujų metų visos pajamos susijusios su darbo santykiais bus pervedamos bankiniu pavedimu, taip neliks piktnaudžiavimo dienpinigiais ir apgavysčių išmokant atlyginimus. Bet kur kiti sprendimai dėl darbo sąlygų gerinimo ir adekvačių atlyginimų?

Įrašą žiūrėti: https://www.delfi.lt/video/laidos/delfi-tema/delfi-tema-lietuvos-vezejai-kritineje-situacijoje-gali-atsiliepti-ir-vartotojams.d?id=88189331&fbclid=IwAR3PDQeQyTwmueNvCCIdonLisIRnzUNvT-mhhx5QYhrTcX3t_Ufh8V9861k

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas