Kaip profsąjunga prisidėjo prie Laisvės TV tyrimo ,,Fūrų vergai”

Po pasirodžiusio Laisvės TV tyrimo ,,Fūrų vergai” sulaukiame įvairių nuomonių ir priekaištų. Ne vienas sugebėjo net apkaltinti, kad miegame ir tai, ką darome – neturi jokio efekto. Kitiems iškilo klausimas – ką profsąjunga aspkritai veikia. Bet didelė dauguma dėkojo žurnalistams Dovydui ir Birutei už puikiai atliktą darbą.

Mes irgi garsiai tariame: Laisvės TV, Dovydai ir Birute, Jūs šaunuoliai! Ir būtent Jūs padarėte tai, ko nesugebėjo kiti žurnalistai. Dviejų valandų kruopščiai atliktas tyrimas atvėrė visiems akis.

Bet ar žinote??? Kad šis tyrimas išvystų dienos šviesą, reikėjo ilgai ir sunkiai dirbti būtent profsąjungai. Mes kelis metus dirbome, kad visa šita informacija išvystų dienos šviesą. Rinkome ją, analizavome, tikrinome, tiesiog joje gyvenome ir išgyvenome kartu su tais, kuriuos skriaudė.

Pas mus plūdo nuskriausti darbuotojai, prašydami tapti mūsų nariais. Jie pasakojo su savo istorijas, kurios net ir mums iš pradžių atrodė neįtikėtinos. Analizavome kiekvieno besikreipiančio situaciją, bandėme padėti pagal profsąjungos galimybes, juos konsultavome, netgi padėdavome grįžti namo iš komandiruočių kai darbdavys komplikuodavo situaciją, atstovavome juos darbo ginčų komisijose ir teismuose, vertėjavome. Viso profsąjungoje turime virš 1500 registruotų bylų.

Mūsų nekentė (ir dar vis nekenčia) transporto sektoriaus darbdaviai bei ,,Linava”. Apie save išgirdome daug propagandos, kad dirbame Rusijai ir norime numarinti milijoninį vežėjų verslą.

O kiek takų išmynėme iki Seimo ir ministerijų. Kažkas mus girdėjo, kažkas tik klausė. Bet mūsų iniciatyvos dėka buvo pakeltas dienpinigių koeficientas nuo 1.3 iki 1.65. Dabar dėl to labai verkia darbdaviai, nes koeficiento pakėlimas sumažino jų pelną.

Mus vadina ukrainietiška profsąjunga, bet mes nepykstame, nes daug mūsų narių yra vairuotojai iš trečiųjų šalių. O dauguma todėl, kad jie vienas po kito kreipiasi pagalbos būtent į mūsų profsąjungą. Pyksta ant mūsų lietuviai vairuotojai, kad užsieniečiais rūpinamės. Tad atsakome: rūpinamės visais mūsų nariais. Mes nekalti, kad lietuviai tapo Norvegijos, Vokietijos ir kitų šalių darbuotojais. Jie pasirinko dirbti ne Lietuvai, tad ir rūpinamės tais, kurie liko ir prašo pagalbos.

Pabrėžiame – mes esame Lietuvos profsąjunga, kuri gina dirbančiųjų Lietuvoje teises. Todėl dirbame toliau ir viliamės, kad šis tyrimas tik pradžia pokyčių, kurie tikrai ateis.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas