,,Inter Ikea Group“ paprašė teikti informaciją apie Lietuvos pervežimo įmones

,,Inter Ikea Group“ susisiekė su Lietuvos profesinių sąjungų Aljansu ir Lietuvos vežėjų profesine sąjunga. Jų atstovas teigė, kad vadovybė yra susirūpinusi vairuotojų darbo sąlygomis Lietuvos vežėjų įmonėse.

,,Ypatingai neramina Europos žiniasklaidos pasirodantys pranešimai apie vairuotojų iš trečiųjų šalių išnaudojimą bei vergiškas darbo sąlygas“ – kalbėjo ,,Inter Ikea Group“ atstovas. Jis pabrėžė, kad IKEA savo veikloje vadovaujasi įstatymais ir aukštais standartais, siekdama užtikrinti geras darbuotojų darbo sąlygas ir to paties reikalauja iš savo tiekėjų bei rangovų, įskaitant ir pervežimo paslaugas teikiančias įmones.

 ,,Laikytis šių reikalavimų tiekėjai įsipareigoja pasirašydami priedą prie sutarties, kuriame yra numatyta sąlyga nutraukti sutartį jei nesilaikys teisės aktų ar įmonės standarto“ – pabrėžė atstovas. Siekdami apginti darbuotojų teikiančių pervežimo paslaugas ,,Inter Ikea Group“ kreipėsi ir pasiūlė bendradarbiavimą Lietuvos profesinių sąjungų Aljansui ir Lietuvos vežėjų profesinei sąjungai. Jie paprašė teikti informaciją apie Lietuvos pervežimo įmones, kurios piktybiškai ir sistemingai pažeidinėja teisės normas, reguliuojančias darbuotojų teises, diskriminuoja ar išnaudoja darbuotojus, neužtikrina darbuotojams įstatymuose numatyto darbo užmokesčio ar darbo sąlygų.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas