Besireklamuojanti tinkamu žmogiškųjų išteklių valdymu ,,Baltic transline“ vadinama banditais ir ,,lochotronais“

Lietuvos transporto sektoriuje dirba tik 11 proc. lietuvių vairuotojų, visi kiti yra atvykėliai iš trečiųjų šalių. Ir jau ne tik lietuviai išsibėgiojo iš šio sektoriaus įmonių, bet ir ukrainiečiai, baltarusiai, rusai bei kazachai jau svarsto, kuriose įmonėse dirbti, o kuriose ne. Ar nenutiks taip, kad greitai šiame sektoriuje neliks kam dirbti ir ne tik dėl kvotų vairuotojams?

Gerai panaršę Yotube kanale rasime ne vieną keiksnojantį Lietuvos transporto įmones. Buvęs ,,Baltic transline“ vairuotojas migrantas nesigėdija viešai pasakoti, kaip jį apgavo ši įmonė. Jis teigia, kad prieš atvykstant jam buvo žadėta viena suma, o  kai atvyko dirbti buvo įvardinta kita – mažesnė. Šioje įmonėje dažnai linksniuojamas vadybininkas Arnoldas. Vyras teigia, kad būtent jis mokė kaip fiksuoti klaidingą informaciją tachografe, o visa kita tik paviršutiniškai paaiškino, mat nebuvo reikalo…

,,Kiekvieną savaitę į įmonę darbintis ateina 30-50 vyrų. Norintys įsidarbinti turi išlaikyti bandomąjį važiavimą. Jeigu testo neišlaiko, turi susimokėti 450 Eur. Ateina vyrai su 10 metų vilkiko vairavimo patirtimi ir neišlaiko testo. Sudėtingos situacijos specialiai sudaromos, kad tik neišlaikytume. Kai vienas vyras iš Kazachstano neišlaikė testo, bet jam beliko susitarti, kad jį apmokys už 600 Eur. Taip gavo keletą pamokų. Manau, kad tai pasipelnymo šaltinis“ – pasakojo vairuotojas.

Jau ne vienas pasakojo, kad vežantiems krovinį į užsienį, įmonės vadybininkai manipuliuodami atvykėliais skatina pažeidinėti darbo kodekso taisykles, svarbu, kad krovinys būtų pristatytas laiku. Įmonė pažada baudas sumokėti, bet baudos vis tiek nuskaitomos iš vairuotojų. Darbo migrantas prisimena, kad beveik 2000.00 Eur baudą gavo Šveicarijoje. Vairuotojas viską darė pagal vadybininko nurodymus, bet įmonė atsakė, kad ji padengs tik 150 Eur baudos. Vairuotojas atsisakė mokėti, todėl pinigai buvo nuskaičiuoti nuo atlyginimo ir vairuotojas už darbą negavo nė cento.

,,Jei vairuotojai kitoje valstybėje turi poilsiui sustoti mokamoje aikštelėje, jie turi susimokėti patys. Įmonė tokių išlaidų neapmoka“ – piktinosi ,,Baltic transline“ vairuotojas.

Apie Lietuvos transporto įmones kuriami širdgėlą liejančių vairuotojų filmukai. Juose išdėstomos vagysčių schemos ir per viešumą bandoma prisišaukti teisybės. Tačiau Lietuvoje tai ignoruojama: niekas nemato – niekas negirdi. Neteko girdėti, kad šį įmonė būtų baudžiama.

Pasitelkus Google išmanumą, panaršę randame, kad ,,2016 metais šiuolaikiškiausiai valdoma bendrove pripažinta Kaune veikianti logistikos UAB „Baltic transline“. Įmonės vadovas žurnalistus tikina, kad ,,įmonės veikla turi būti grindžiama tinkamu žmogiškųjų išteklių valdymu“. Dar randame nuotrauką su Gazelės apdovanojimu, kurioje šypsosi dabartinis LR Kultūros ministras S. Kairys.

Ar tikrai mes esame banditų ir ,,lochotronų“ šalis? Ar leisime ir toliau, tokioms įmonėms, kaip ,,Baltic transline“ kurti apie mus plėšikų įvaizdį ir prisidengus nepermatoma spindinčia paklode daryti nusikaltimus ir tyčiotis iš darbuotojų? Juk tie darbuotojai ir neša Europai žinią apie mus.

Nuotrauka: rekvizitai.vz.lt

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas