Ar tikrai vairuotojas privalo miegoti sunkvežimyje ir privalo saugoti vežėjo krovinį?

Vasaros pabaigoje įsigaliojus Mobilumo paketo nuostatoms, kilo sąmyšis tarp vežėjų. Vairuotojams uždraustas poilsis vilkikų kabinose. Bet jie vis tiek verčiami šį reikalavimą pažeisti.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas pripažįsta, kad Europoje dramatiškai trūksta tinkamų poilsio vietų, todėl vairuotojams pažeidinėti taisykles ir ilsėtis kabinose.

„Rizikuojame. O ką daryti? Būtų nesąžininga pasakyti, kad kažką kitaip darome“ – BNS tvirtino R. Austinskas.

R. Austinskas net neslepia, kad yra kitaip. Ir pasiaiškinimas, kad pandemijos metu, uždaryti viešbučiai čia negalioja. Deja, 85 proc. visų vairuotojų naktinį poilsį praleidžia sunkvežimio kabinoje. Dauguma jų naktis leidžia apgailėtinomis sąlygomis: be tualeto, dušo ir vandens. Taip buvo ir ne pandemijos metu.

Lietuvos profesinių sąjungų Aljansas ir Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga nori apginti vairuotojus ir pasisako PRIEŠ tokį ,,poilsį” kabinose.

Priversti vairuotoją naktis leisti sunkvežimyje yra žmogaus teisių pažeidimas. Kiekvienas darbuotojas turi teisę į pilnavertį poilsį. Tokio poilsio pasekmės yra pervargę, sergantys vairuotojai, jų sukelti eismo įvykiai keliuose.

,,Linavos” atstovas pabrėžė, kad įsigaliojus draudimui ilsėtis kabinose, vairuotojai nesuvaldo rizikų – palikus transporto priemonę nesaugioje aikštelėje, už krovinį atsakingas vairuotojas.

Pagal pareigybines nuostatas, vairuotojams nepriklauso naktį saugoti krovinį. Sunkvežimiai naktį privalo stovėti saugomose aikštelėse. Bet, deja, taip nėra, todėl krovinio atsakomybė lieka vairuotojui. Taip išeina, kad vairuotojas dirba 24 val. – dieną vairuoja, o naktį dirba sargu.

Situacija tikrai apgailėtina. ,,Kažkas” nepasirūpina pakankamu saugių aikštelių kiekiu, ,,kažkas” verčia daryti darbo nusižengimus, ,,kažkas” laiku ir vietoje nenubaudžia, o kenčia paprastas darbuotojas, kuris net nežino kaip apginti savo teises.

Visas straipsnis:

https://ltdiena.lt/uzdraudus-poilsi-kabinose-vilkiku-vairuotojams-tenka-rizikuoti/amp/?fbclid=IwAR3tlNW3vK1h9JU10wrzA0ccFWMivGKqmiuL5d1IEiVV1VCcFwbBiAYqM24

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas